عضویت ورود

قسمت دوم:مقایسه با مدل EOS 5D Mark II کانن

مرور دوربین فایو دی مارک تری کانن 5D Mark III

مرور دوربین فایو دی مارک تری کانن 5D Mark III

مقایسه با مدل EOS 5D Mark II کانن

مدل 5D Mark III شباهت زیادی به مدل قبلی اش دارد، اما از بسیاری نظر‌ها بهبود یافته است. در واقع، رابطۀ آن با مدل 5DMark II تا حد زیادی بین مدل‌های EOS 7D و EOS 50D است مدل Mark III (در نهایت) مانند یک دوربین مناسب از بهترین نوع است.

02_1

دید از جلو، مدل 5D Mark III بسیار شبیه به مدل قبلی است. روشن‌ترین تفاوت این دو مدل این است که دکمۀ پیش نمایش درجۀ آزادی (DOF) بزرگ‌تر بوده و در محل جدیدی قرار دارد. شکل کلی بدنۀ دوربین کمی گرد‌تر و طبیعی‌تر است.

02_2

دید از بالا، بزرگ‌ترین تفاوت (جدا از شکل منحنی تر Mark III) دکمۀ روشن و خاموش شبیه به مدل 7D پشت تنظیم حالت و اضافه شدن دکمۀ قابل تنظیم M-Fn در کنار دکمۀ شاتر است.

022

بیشتر تغییرات در پشت دوربین صورت داده شده است. مدل 5D Mark III دارای یک کلید حالت مشاهدۀ زنده/ فیلم‌برداری شبیه به مدل 7D، یک کلید Q برای دسترسی سریع به صفحۀ کنترل پشتی و یک کلید قفل لغزشی مجزا برای تنظیم پشتی است. ستون دکمه‌ها در سمت چپ صفحۀ‌نمایش 3:2 برای کارکردهای فراوانی در حالت بازپخش است .

موارد اضافه شده/ تغییرات در مقابل Mark II

  • آرایش کنترل شبیه به EOS 7D (کلید روشن و خاموش، اهرم قفل تنظیمی پشتی، کنترل کنندۀ مشاهدۀ زنده/ فیلم).
  • نمایش سطوح الکترونیک در تصویر یاب و ال‌سی‌دی.
  • دکمۀ قابل تنظیم و آرایش کنترل.
  • صفحۀ 3:2 با قابلیت انعکاس کمترو
  • تنظیم حالت قفل.
  • حالت بازپخش بازبینی شده با نمایش‌های مقایسۀ کنار یکدیگر
  • عکس‌برداری با دامنۀ پویایی زیاد HDR درون دوربین با گزینۀ برکتینگ.
  • تبدیل RAW در درون دوربین.
در مقایسه با مدل D800 نیکون

مدل 5D Mark III اندازه‌ای مشابه مدل رقیب‌اش، D800 نیکون دارد و چنان که از دو دوربین تک‌عدسی‌بازتابی‌دیجیتال از نسلی یکسان انتظار داریم، آرایش کنترل آن‌ها بسیار شبیه به یکدیگر است. تفاوت‌های روشن بین این دو عبارتند از فلاش داخل D800، تنظیم حالت نوردهی مدل 5D Mark III (حالت های نوردهی D800 از طریق یک دکمۀ حالت در صفحۀ بالایی قابل دسترسی هستند) و تنظیم کنترل پشتی 5D III یکی از ویژگی‌های برترین مدل‌های دوربین تک عدسی بازتابی EOS به مدت بیش از 20 سال.

033

مدل های 5D Mark III و D800 نیکون، دوربین‌هایی قوی و هدف‌دار هستند که دارای یک قسمت اطمینان بخش هستند. این قسمت، آن‌ها را از مدل‌های مشابه و پایین‌تر متمایز می سازد. به کلید حالت AF مدل D800 در سمت چپ عدسی نصب شده توجه کنید حالت‌های AF مدل 5D Mark III مانند تمام دوربین‌های تک‌عدسی‌بازتابی دیجیتال EOS از طریق یک دکمه و میانجی صفحه قابل دسترسی است.

034

این زاویه، تفاوت‌های فلسفۀ طراحی را بین دوربین‌های کانن و نیکون، به روشنی نشان می‌دهد. 5D Mark III فاقد فلاش داخلی D800 است و دارای یک تنظیم گزینۀ عکس‌برداری در سمت چپ صفحۀ بالایی است. گزینه‌های نوردهی D800 با استفاده از دکمۀ حالت در پشت آزاد کنندۀ دیافراگم تغییر داده می شوند.

035

تمام کنترل‌های یکسان لزوماً در محل یکسانی نیستند. دوربین‌های 5D Mark III و D800 از پشت، بسیار مشابه‌اند، اما آرایش آن‌ها کمی متفاوت است. دوربین 5D Mark III دارای یک تنظیم کنترل است و نه کنترل کنندۀ ۴ طرفۀ D800 و گرچه هر دو دوربین دکمه‌ای برای فعال‌کردن مشاهدۀ‌زنده دارند ( و هم‌چنین یک کلید همراه برای کار در حالت عکس یا فیلم)، اما کانن این کار را از طریق تصویریاب انجام می دهد و نیکون در نزدیکی پشت بدنه.

نظرات (0)