عضویت ورود

نمایشگاه عکس تاریخی در موزه عکسخانه شهر

نمایشگاه عکس تاریخی در موزه عکسخانه شهر
نمایشگاه عکس تاریخی در موزه عکسخانه شهر
نمایشگاه عکس تاریخی با عنوان: «تهران از نگاه یرماکوف» از روز سه‌شنبه ۷ اسفند ماه، ساعت ۱۶ در موزه عکسخانه شهر گشایش می یابد.
این نمایشگاه مجموعه‌ای از عکس‌های دیمیتری ایوانویچ یرماکوف از عکاسان برجسته قفقاز و روسیه در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم میلادی است که به کوشش احمد چایچی امیرخیز گردآوری شده است و دربرگیرنده ۴۰ عکس برگزیده ۱۶×۲۱ سانتی‌متر بر اساس کاتالوگ‌های چاپ شده‌ از این عکاس و با محوریت شهر تهران به نمایش گذاشته خواهد شد.
دیمیتری ایوانویچ یرماکوف (زاده ۱۸۴۶، درگذشت ۱۹۱۶ میلادی) عکاس اهل کشور روسیه و عکاسخانه او در شهر تفلیس واقع بوده است. در حال حاضر عکس‌های زیرنویس‌دار و بدون زیرنویس و نگاتیوهای یرماکوف درمجموعه‌های سرتاسر جهان پراکنده شده‌اند. وابستگی او به ارتش و دولت روسیه‌ی تزاری این اجازه را به او ‌داده است، به ایران و کشورهای مختلف دو قاره آسیا و اروپا مسافرت و عکاسی کند. عکس‌های گرفته شده به خصوص در شهر تهران در این مسافرت‌ها تنوع جالبی دارند.
علاقه‌مندان به بازدید از این نمایشگاه می توانند تا روز پنج‌شنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۸ ،روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۷ و پنج شنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم‌تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز مراجعه نمایند.


 

نویسنده : پریسا رحیمی

نظرات (0)