عضویت ورود

نمایشگاه عکس در آذربایجان غربی

نمایشگاه عکس در آذربایجان غربی

نمایشگاه گروهی عکس آذربایجان غربی

  پس ازنمایش آثار عکاسان آذربایجان‌غربی در ششمین دوره ده روز باعکاسان ، این نمایشگاه با اندکی تغییر، روز ۸ دی ماه سال جاری، در گالری میلان ارومیه به نمایش در می آید.

  در این نمایشگاه با عنوان: «عکاسی مداوم حضور ماندگار» دربرگیرنده ۵۰ عکس مستند،فاین‌آرت وطبیعت است.

  همچنین در روز گشایش نمایشگاه از کتاب «پرده‌های گشود» نیز رو نمایی خواهد شد.

  درمتن بیانیه این نمایشگاه به قلم رومین محتشم آمده است:

  شکوفه می‌دهد این درخت ، اگر نگاهت آبستن بهار باشد. تا چشم باز میک‌نی فصل‌ها عوض شده‌اند و رنگ‌ها جلوه ای دیگر یافته‌اند . اما هنوز دلت برای هست بودن می‌تپد و هستی چیزی است از جنس معنا یافتن و معنا بخشیدن.

  ادراک جهان با تمام زخم‌هایی که هرروز بر پیکرش وارد می‌شود ،ادراک انسان که هر روز سرگشته‌تر وتنهاتر می‌شود و ادراک هستی که هر روز ولع زندگی را افزون می‌کند. چگونه می‌شود این همه را دید و کتمان کرد. عکس ناچاری امروز است و عکاس چشم جستجوگر هستی.

  هیچ فرقی نمی‌کند که در کجای جهان هستی و از کدام قوم و نژاد .امانتی برای تو سپرده شده است. چشمانی بینا و دلی همراه. و جستجوی فزاینده تو به شعور این جهان مسئولیت خطیر توست که هر روز جلوه‌های تازه‌ای از رخدادهای بشری را به نمایش می‌گذارد.

  ما گرد هم آمده‌ایم تا از روح این جمع جانی تازه بگیریم و افق‌های تازه‌تری راکشف کنیم .

  بودن ما در گرو تلاش‌های بی‌وقفه ماست وحتی اگر بخواهیم در چنین فصلی سرد دوربین هم در دستان ما شکوفه خواهد داد کافی است که باور کنیم و کافی است که در کنار هم باشیم.

  نمایشگاه تا روز ۱۸دی ماه در گالری میلان به نشانی: ارومیه خیابان مولوی خیابان امین خیابان ارغوان پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

نویسنده : پریسا رحیمی

نظرات (0)