عضویت ورود

فراخوان سومین جشنوارۀ بین‌المللی عکس خیام

فراخوان سومین جشنوارۀ بین‌المللی عکس خیام

 به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام ، سومین جشنوارۀ بین‌المللی عکس خیام، از سوی کلوپ عکس «فوکوس، نمایندگی فدراسیون بین‌المللی هنر عکاسی (فیاپ) در ایران  و با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزار می‌شود.
 موضوع سومین دورۀ جشنواره مادر زمین است که  به دلیل گستردگی موضوع، در 6 بخش آزاد تک رنگ،  آزاد رنگی ، شهر من ، محیط زیست ، آیین‌ها، میراث فرهنگی و گردشگری،  کشاورزی و صنایع غذایی تقسیم شده است. و موضوعات بخش‌های ۳ تا ۶ به دنبال نشان دادن آلودگی‌های محیط زیست که توسط انسان به وجود آمده و نیز زیبایی‌ها و جاذبه‌های زمین مانند چشم‌انداز، طبیعت و حیات وحش، آیین‌ها، معماری و میراث فرهنگی، پرستش خدا، شهر شما، غذا، لذت غذا و غیره در جهت حفاظت از زمین است.
 آغاز ثبت‌نام و دریافت عکس‌ها تا ۱۴ مهرماه اعلام شده است. همچنین آخرین مهلت ثبت‌نام و دریافت عکس‌ها با تمدید: ۲۴ آذر، داوری آثار : ۲۹ آذر تا ۱۰ دی‌ماه ۹۴ و اهدای جوایز و نمایشگاه: اردیبهشت‌ماه سال ۹۵ انجام می‌شود.
 دبیر جشنواره: علی سامعی، نمایندۀ فیاپ در ایران و شورای سیاست‌گذاری: مجید ملانوروزی (رییس موزۀ هنرهای معاصر و دفتر هنرهای تجسمی‌وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، سیف‌الله صمدیان، ابراهیم صافی و علی سامعی هستند.
 عکس‌های راه‌یافته به این جشنواره، ضمن ثبت در بایگانی FIAP  و PSA به نام عکاس، برای دریافت القاب FIAP و PSA نیز محاسبه خواهد شد.
 علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های :۸۸۱۷۲۷۳۲ و ۰۹۲۱۳۷۵۲۲۴۸ تماس بگیرند.


نویسنده : پریسا رحیمی

نظرات (0)