عضویت ورود

SpinFX Kickstarter ابزار منحصر به فرد نقاشی با نور را عرضه می کند

با قرار دادن LEDها در کنار poi(نوعی توپ با بندی قابل ارتجاع) و هولاهوپ، این Kickstarter می‌تواند نقاشی‌های با نور باور نکردنی ایجاد کند.

آیا LightScythe را به خاطر دارید، همان میلۀ نقاشیِ نور جالبی که سال گذشته عرضه شد؟ اکنون یکی از پروژه‌های Kickstarter می‌خواهد کاری مشابه را البته به شکل بسیار سیال‏تر و انعطاف پذیرتر انجام دهد. SpinFX در تلاش است به خاطر پوی و هولاهوپ با ال‌ای‌دی‌های قابل برنامه‌ریزی و کنترل که در آن‌ها تعبیه شده است، قیمت را تا ۱۰،۰۰۰ هزار دلار افزایش دهد.

پوی و هولاهوپ هر دو دارای الگوهای نور و هم‌چنین راهی برای ایجاد و بارگذاری از طریق یک پورت یو‌اس‌بی‌ است. هولاهوپ برای ۹۰یا ۱۸۰LED و POI جا برای ۴۸ ال‌ای‌دی  دارد که هر یک از آنها قادر به نمایش ۱۶میلیون رنگ مختلف هستند. در سایه باتری‏‌های یون لیتیوم ۱۸۰۰mAH، این دستگاه‌ها در زمانی که در روشنایی کامل استفاده می‌شوند ۲ ساعت شارژ باتری دارند. حتی می‏‌توانید آن را از طریق بلوتوث و یا برنامه آندروید کنترل کنید.

متأسفانه، قیمت آن ارزان نیست تا در پروژه درگیر شوید. poi و هولاهوپ با ۹۰LED هر یک نیاز به یک ۴۰۰ دلار قیمت دارند و اگر خواهان هولاهوپ با ۱۸۰LED  هستید، قیمت آن ۴۲۵ دلار است.

در حالی‌که این اسباب‌بازی‏‌های نوری در عکاسی فوق‌العاده هستند و دیدن آن‌ها در حال حرکت هنوز هم بسیار جالب است و توانایی انداختن یک فایل BMP به طور مستقیم روی شیء و نمایش دادن آن، برخی کاربردهای بسیار خلاق را امکان‌پذیر می‌کند.

نظرات (0)